فیزیوتراپی آسیب های ورزشی مفصلی عضلانی tel:26315000

کلینیک فیزیوتراپی پردیسان (تهران) TEL: 26315000

چگونه می‌توان به‌سرعت بلندقدتر شد؟
نویسنده : فیزیوتراپیست عارف سعیدی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۱
 

چگونه می‌توان به‌سرعت بلندقدتر شد؟

- اگر مایلید که به‌طور طبیعی بلندقدتر شوید، باید زمانی را به تحقیق در مورد گزینه‌های موجود اختصاص دهید.

 محصولات فراوانی وجود دارند که برای رساندن شما به حداکثر قد ممکن طراحی شده‌اند، اما تنها تعداد اندکی از این محصولات واقعا مؤثر واقع می‌شوند و تنها یک یا دو مورد از آنها به‌سرعت عمل می‌کنند. رشد، یک فرایند طبیعی است که برای رسیدن به پتانسیل قد، باید کاملا درک شود.

فرایند رشد

به گزارش ایزاین آرتیکلز، رشد به ساختار ژنتیک، رژیم غذایی و محیط زندگی بستگی دارد. اگرچه ممکن است شما از نظر ژنتیک قابلیت رسیدن به یک قد خاص را داشته باشید، اما اگر برای مثال غذای کافی نخورید یا در یک محیط پرجمعیت زندگی کنید، ممکن است به‌سادگی نتوانید به بالاترین پتانسیل قدتان دست یابید. نخستین گام برای کمک به بلندشدن قدتان این است که رژیم غذایی و محیط زندگی خود را ارزیابی کنید. برنامه غذایی شما یکی از ساده‌ترین مواردی است که می‌تواند تغییر کند و به شما در رسیدن به حداکثر قد ممکنی که مطابق با ساختار ژنتیک‌تان است ،کمک کند.

با این وجود، یک نکته مهم این است که رشد شما در زمان خاصی از زندگی‌تان متوقف می‌شود. اغلب، در پایان بلوغ، نشانه‌های پایان فرایند رشد نیز ظاهر می‌شود لذا برای اینکه بلندقدتر شوید باید در طول و قبل از دوران بلوغ یک رژیم غذایی خوب و مناسب داشته باشید. چنانچه شما قبلا این دوران را سپری کرده‌اید و مایل به افزایش قدتان هستید، بنابراین باز هم باید برنامه غذایی‌تان را تغییر دهید و ورزش کنید تا بتوانید به حداکثر قدتان برسید.

رژیم غذایی و ورزش

این گزارش می‌افزاید، بسیاری از مردم معتقدند که ورزش- به‌ویژه یوگا- راه آسانی برای بلندقدترشدن است. یوگا و ورزش‌های دیگر باعث می‌شوند که عضلات شما قوی و کشیده شوند و به آنها اجازه می‌دهند که از استخوان‌ها و سنگینی وزن بدنتان بهتر محافظ کنند. وقتی عضلاتتان قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر شوند، از چارچوب بدنی‌تان نیز که قرار است ظاهر بلندتر به‌خود بگیرید بهتر محافظت می‌شود. شما همچنین باید از ویتامین‌های مناسب در رژیم غذایی‌تان استفاده کنید تا بتوانید به حداکثر قد ممکن برسید و در محیطی بدون تنش و استرس یا حداقل کم‌تنش زندگی کنید.

اگر می‌خواهید قدتان بلندتر شود باید واقف باشید که همه ویتامین‌های گروه B نقش مهمی را در بلندی قد شما ایفا می‌کنند. برای مثال، بدن شما از ویتامین B12 برای تسهیل رشد و داشتن انرژی بیشتر استفاده می‌کند. این ویتامین یکی از ویتامین‌هایی است که اکثر اوقات در رژیم‌های غذایی و حتی در میان گیاه‌خواران فراموش می‌شود. مهم نیست که در چه گروه سنی قرار دارید؛ اگر می‌خواهید بهتر به‌نظر برسید و احساس بهتری داشته باشید باید بدانید که رعایت یک رژیم متعادل یک ضرورت مطلق است. به‌طور کلی تحقیق در مورد رژیم مورد نیاز برای به‌حداکثررساندن قد به شما کمک می‌کند که از انرژی بیشتر و احساس بهتری نیز برخوردار شوید.

گزینه‌های دیگر

اگر به این توصیه‌ها عمل کردید و به قد مورد نظر خود نرسیدید، می‌توانید گزینه‌های دیگری را در نظر گیرید. برای مثال، کفی‌های مخصوصی وجود دارند که شما می‌توانید در کفش‌های خود قرار دهید و 5 یا چند سانتی‌متر بیشتر قدتان را بلند‌تر کنید. خیلی از مردم برای بلند‌ترکردن قدشان به این کفی‌ها متکی هستند؛ زیرا آنها راهی ساده، ارزان‌قیمت و مؤثر برای افزایش سریع قد هستند.


 
 
شایع ترین داروها دوپینگی
نویسنده : فیزیوتراپیست عارف سعیدی - ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۱
 

دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) از 23 دارو به عنوان شایع‎ترین مواد نیروزا که مصرف آنها در میان ورزشکاران کشورمان رواج یافته است، نام برد و عوارض مصرف این داروها را تشریح کرد.

لطفعلی پورکاظمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: در فهرست مواد ممنوعه که از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) تائید شده است، شمار داروهایی که مصرف آنها برای ورزشکاران منع شده، بسیار است اما مصرف برخی از آنها در میان ورزشکاران کشورمان شایع شده است.

 وی شایع‎ترین مواد نیروزا برای ورزشکاران ایرانی را نام برد و گفت: ناندرولون، تستوسترون، متاندیون، هورمون رشد، انسولین، سوما، LH، HCG، کلنبوترول، فوروسماید، آمفتامین، مت آمفتامین (شیشه)، دی اکسید مت آمفتامین، کوکائین، مواد مخدر سنتی (حشیش و ترکیبات تریاکی)، دگزامتازون، بتامتازون، پردنیزولون، هیدروکورتیزون، تریامسینولون، الکل، ایندرال و آتنولول 23 داروی دوپینگی هستند که استفاده از آنها در میان ورزشکاران ایران رواج یافته است.

 دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ضمن تاکید بر اینکه مصرف این گونه داروها عوارض زیادی بر روی سلامتی افراد مصرف کننده خواهد گذاشت، به برخی از آنها اشاره کرد و گفت: بی نظمی ضربان قلب شایع‌ترین عارضه استفاده از مواد نیروزا است.

 رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: اختلالات کبدی، ورم و زخم معده، تخریب سلول های کلیوی، اختلالات هورمونی، سرگیجه، تهوع از دیگر عارضه‌هایی است که در اثر گرایش به مواد نیروزا ایجاد می‌شود. البته نباید از عوارضی همچون افسردگی، پرخاشگری، خودکشی، قتل، ریزش مو، کاهش رشد طولی استخوان‌ها، ناتوانی جنسی (در اثرمصرف دراز مدت)، کوما و حتی مرگ هم غافل شد.

 پورکاظمی بر استفاده آگاهانه ورزشکاران از مواد نیروزا تاکید کرد و یادآور شد: مواد نیروزا عوارضی بر روی سلامتی افراد می‌گذارد. این در حالی است که بیش از 90 درصد ورزشکاران به صورت آگاهانه اقدام به دوپینگ می‌کنند.

 دبیر کل وابا اظهارداشت: معمولا ورزشکاران وقتی برای پاسخگویی به نتیجه تست خود احضار می‌شوند به استفاده آگاهانه از مواد نیروزا اعتراف می‌کنند.


 
 
خواص بسیار جالب و مفید سبزی شاهی
نویسنده : فیزیوتراپیست عارف سعیدی - ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/۱٦
 

شا هی (تره تیزک) از خانواده چلیپاییان با نام علمی Lepidium sativum است . شاهی گیاه بومی مدیترانه شرقی است.این گیاه یک ساله و به ارتفاع 20 تا 30 سانتیمتر است که در نواحی مختلف ایران نیز،پرورش می یابد.
شاهی به عنوان غذا و دارو مصرف می شود.سبزی شاهی را خیلی راحت می توان کاشت و خیلی راحت و سریع آماده برداشت می شود. این گیاه برای روش هیدروپونیک (رشد و نمو گیاه در آب) نیز مناسب است.قسمت های قابل استفاده شاهی شامل ریشه ها،برگ ها و تخم شاهی می باشد.
ریشه شاهی
ریشه شاهی نیز مزه تند و تلخی دارد.این ریشه برای درمان سیفیلیس و ناتوانی در ادارار کردن مفید است.
برگ شاهی
برگ های شاهی،محرک،ادرارآور و ضد باکتری است .این برگ ها برای درمان بیماری اسکوربوت و بیماری های کبدی مفید می باشد.شاهی به عنوان یک پماد بر روی قسمت هایی از بدن که درد می کند و یا آسیب دیده است نیز به کار می رود.
تخم شاهی
تخم شاهی مزه ی تند و تلخی دارد.این ماده خاصیت چربی سوز،تصفیه کنندگی خون، شیرافزایی،قاعدگی آور،مقوی (نیروبخش) و ادرارآور دارد.دارویی برای چشم درد است.تخم شاهی قوای جنسی را تقویت می کند.
* تخم شاهی برای مرض جذام،بیماری های پوستی،اسهال خونی،اسهال،سوء هاضمه،بیماری های چشمی،اسکوربوت،آسم و سرفه مفید است.
* تخم شاهی خاصیت سقط کنندگی جنین دارد.در ضمن تخم شاهی خاصیت ملینی نیز دارد.
فواید شاهی برای سلامتی بدن
ضد سرطان
به دلیل وجود ویتامین Cو E در شاهی این گیاه خاصیت آنتی اکسیدانی فوق العاده در جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد دارد و در نتیجه یک ماده ی ضد سرطانی است . شاهی مانع رشد سلول های سرطانی می شود.
پروفسور "لئون بینه" عصاره شاهی را گرفت و به بدن موش هایی که به سرطان مبتلا بودند تزریق کرد و مشاهده کرد که این کار،رشد سلول های سرطانی را در این موش ها متوقف می کند.
درمان کم خونی
شاهی علاوه بر ویتامین C حاوی مقدار قابل ملاحظه ای آهن و اسید فولیک نیز می باشد،از این رو برای اشخاص کم خون مفید است.
کاهش چربی خون
در یک طرح تحقیقاتی در ایران که به منظور تعیین تاثیر سبزی شاهی بر چربی های خون‏‎،در کارکنان دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام گرفت،مشخص شد که میزان کلسترول در گروه مورد بررسی کاهش یافته بود.
مفید برای آسم
شاهی حاوی مقدار قابل ملاحظه ای ویتامین A و روغن های فرار است.به همین دلیل برای مخاط دستگاه تنفسی و در نتیجه مبتلایان به آسم فوق العاده مفید است.کسانی که برونشیت دارند یا سرفه های سختی می کنند،هر روز 60 تا 150 گرم عصاره شاهی را مصرف نمایند.
مفید برای کلیه ها
شاهی مانند خیلی از سبزیجات گروه چلیپاییان مانند کلم،کلم بروکلی و کلم پیچ دارای گلوکوزیدها و روغن خردل (روغن تلخ) می باشد.این مواد،محرک فعالیت کلیه ها هستند و موجب تقویت معده و کیسه صفرا می شوند. از این رو مصرف شاهی به کسانی که سنگ کلیه و مثانه دارند،توصیه شده است.
دیگر فواید
* شاهی حاوی مقدار قابل ملاحظه ای کلسیم،آرسنیک،منگنز،مس،روی و گوگرد است.به همین دلیل اشتها آور نیز می باشد.
* شاهی خاصیت درمانی فوق العاده ای در اختلالات مفصلی و نقرس دارد.
* عصاره شاهی،کرم بدن را از بین می برد.
* جویدن برگ های شاهی تازه،لثه ها را محکم می کند و آن ها را سالم نگه می دارد.
* شاهی کک و مک را که معمولا در صورت انسان به صورت لکه های قهوه ای ریزی پدیدار می شود،برطرف می کند.بدین منظور باید برگ شاهی را کوبید و روی لکه ها گذاشت و یا تخم شاهی را کوبید و در مقداری آب خیس نمود و یک بار در روز بر روی لکه ها گذاشت و آن قدر ادامه داد تا لکه ها برطرف شوند.
* شاهی لکه های سفید پوست را برطرف می کند.به این منظور باید تخم شاهی را کوبید و با کمی عسل مخلوط نمود و بر روی لکه ها قرار داد.این عمل را روزی یک مرتبه تکرار کنید تا بهبودی کامل حاصل شود.
شاهی در آشپزخانه
شاهی به طور معمول در ساندویچ های انگلیسی مانند ساندویچ تخم مرغ و شاهی (تهیه شده با تخم مرغ آب پز،مایونز،نمک و مقداری شاهی) استفاده می شود.اما در ایران بیشتر به صورت یک نوع سبزی خوردن استفاده می شود.شاهی را در سبزی خوردن و یا به صورت سالاد باید خورد. کسانی که نمی توانند این سبزی را خام بخورند باید آب آن را بگیرند و بخورند


 
 
لیزر در درمان گرفتگی های عروق کرونر
نویسنده : فیزیوتراپیست عارف سعیدی - ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/۱٦
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: پرو فسور' سید محمد عترتی خسروشاهی ' استاد دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مورد گفت: یکی از بخش هایی که ما در آن تمرکز کردیم، درمان بیماری های عروق کرونر برای پیش گیری از سکته قلبی است.
وی افزود: لیزر روش مناسبی برای درمان بیماری های گرفتگی عروق کرونری به شمار می رود ولی مشکل آن باقی ماندن بقایای لخته در دیواره رگ است. بنابراین طرح تلفیق تابش پرتو لیزر و نانوذرات حاوی دارو در این آزمایشگاه مد نظر قرار گرفت.
دکتر 'محبوبه محمودی ' پژوهشگراین طرح با اشاره به مشکلات کاربرد روش های متداول درمان بیماری های گرفتگی رگهای کرونر از جمله استفاده از بالن آنژیوپلاستی، استنت (داربست)، دارودرمانی و در نهایت جراحی بایپس گفت: احتمال بازگشت گرفتگی و نیز مشکلات عمل قلب باز در روش جراحی از جمله عوارض و دشواری های کنونی به شمار می‏روند.
وی پاکسازی کامل رگ های قلب با قطرهای مختلف را از ویژگی های این روش دانست و افزود: ما در آزمایشگاه سخت ترین ترکیب لخته را شبیه سازی کردیم و موفق شدیم با روش جدید آن را برطرف کنیم.
محمودی روش کار را شامل تزریق نانوذرات حاوی داروی حل کننده لخته به وسیله لوله ای باریک در محل لخته ذکر کرد و گفت: همراه با تزریق این نانوذرات ، پرتوی لیزر نیز با ویژگی ها و طول موج مشخص (به دلیل جلوگیری از آسیب به دیواره رگ)،‌ در محل لخته پرتودهی می شود و باعث انتقال نانوذرات به داخل لخته می شود.
وی افزود: لیزر به صورت پالسی یا ضربان دار به لخته تابیده شده و در اثر برهمکنش لیزر و لخته و با ایجاد حباب هایی در لخته باعث نفوذ نانوذرات در منافذ ریز لخته می شود، سپس داروی ضد لخته از جدار ذرات با پوشش دوگانه در درون لخته آزاد و آن را از بین می برند.
این پژوهشگر ، تهیه نانوذرات داروی ضد لخته و رهایش کنترل شده دارو را از دیگر دستاوردهای این طرح اعلام کرد و گفت: در روش دارودرمانی و روش های دیگر درمان بیماری های گرفتگی رگ، این دارو به میزان (دوز) زیاد با توجه به نیمه عمرکوتاه این دارو به شکل تزریقی وارد جریان خون می شود و موجب خونریزی در افراد مسن و کسانی که دارای زخم باز در بدن هستند، می شود.
به گفته وی برای مثال در محل وارد کردن لوله بالن در روش بالن آنژیوپلاستی، احتمال خونریزی زیاد است.
این پژوهشگر یادآور شد :‌این در حالی است که نانوذرات با حجم بسیار کمتر دارو، دقیقا در محل لخته تزریق می شوند و انتقال آن ها توسط لیزر باعث اثر بیشتر دارو بر روی لخته می شود و همچنین از خونریزی جلوگیری می شود.
این طرح در مقطع دکتری مهندسی پزشکی با راهنمایی پروفسور' سیدمحمدعترتی خسروشاهی' انجام شده است، در مرحله بعد در حیوانات آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار می گیرد تا پس از موفقیت در آن، به مرحله آزمون انسانی برسد.