فیزیوتراپی آسیب های ورزشی مفصلی عضلانی tel:26315000

کلینیک فیزیوتراپی پردیسان (تهران) TEL: 26315000

جهت رفع التهاب و خشکی مفاصل
نویسنده : فیزیوتراپیست عارف سعیدی - ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٩
 
 

 

التهاب جمود مفصلی مهره‌ها
احساس پزشک بودن و سر در آوردن از دانش پزشکی و در نتیجه اظهار فضل پیرامون مشکلات پزشکی افراد، درست مثل فوتبال دانی و معماری و البته در صدر همه سیاست نزد مردم ماست.

این مورد اخیر یعنی اظهارنظر پزشکی البته از آن سه مورد دیگر یعنی، ساختمان‌سازی‌، فوتبال و سیاست خطرناک‌تر است، چرا که در این مورد، گاه نخستین اشتباه،آخرین اشتباه نیز می‌شود. در این مورد البته وقتی کار سخت می‌شود که نام‌ها نیز تخصصی و سخت می‌شود، مثل همین بیماری اخیر که قرار است در ستون نسخه طبیعت به آن بپردازیم.

التهاب جمود مفصلی مهره‌ها که در پزشکی به آن AS نیز گفته می‌شود شکلی از ورم مفاصل است که در طول ستون مهره‌ها ایجاد و به درد و احساس خشک شدن مهره‌ها منجر می‌شود. این بیماری که در بیشتر موارد ناحیه کمر را گرفتار می‌کند اگر درمان نشود خطر بروز ناتوانی دائمی حرکات پشت را دارد و التهاب مزمن آن می‌تواند غضروف‌های بین مهره‌ها را نیز تخریب کند. اما طب سنتی برای درمان این بیماری، بعد از سفارش به مراجعه نزد متخصصان مربوطه پیشنهاد‌هایی دارد که به آن می‌پردازیم. زنجبیل به خاطر اینکه حاوی نوعی آنزیم به نام زینجیبایین است و این آنزیم توانایی شکستن ساختار پروتئین‌ها را دارد، اثری ضد‌التهابی نیز دارد.

زنجبیل شگفت انگیز همچنین 12نوع آنتی‌اکسیدان دارد که می‌توانند مولکول‌هایی را که در ایجاد التهاب نقش دارند خنثی کنند. زنجبیل برخلاف داروهای شیمیایی ضد‌التهابی برای معده مشکل‌آفرین نخواهد بود. مصرف روزانه 400 تا 600 میلی گرم بروملایین با معده خالی نیز از طرف برخی از متخصصان طب مکمل برای جلوگیری از التهاب مفاصل توصیه می‌شود.

یکی از مهم‌ترین منابع طبیعی بروملایین، آناناس است. برخی از طبیعت درمانگران اعتقاد دارند رساندن کلسیم کافی به بدن همچنان که مانع از پوکی استخوان می‌شود به جلوگیری از بروز التهاب جمود مفصلی مهره‌ها نیز کمک می‌کند. بهترین منبع گیاهی کلسیم،گیاه تاج خروس است و گیاهان دیگری چون باقلا،شیرین بیان، مرزنگوش، آویشن، مرزه و ریحان از جمله دیگر منابع گیاهی کلسیم هستند.

 

 
 
واکر پیش‌برنده، ویژه بیماران ضایعه نخاعی
نویسنده : فیزیوتراپیست عارف سعیدی - ساعت ٥:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳
 
 
واکر پیش‌برنده، ویژه بیماران ضایعه نخاعی
 فناوران یک شرکت دانش‌بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، موفق به طراحی و تولید "واکر پیش‌برنده" بیماران ضایعه نخاعی شدند

به گفته مجریان طرح، بیماران ضایعه نخاعی و فاقد توانایی حرکتی، جهت حفظ تعادل و ثبات حرکتی و نیز کمک به انجام تمرین راه رفتن نیاز به واکر دارند که متاسفانه نمونه‌های موجود در بازار متناسب با وضعیت جسمی این افراد نیست.

واکر ساخت محققان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به دلیل دارا بودن طول و عرض مناسب و قرار گرفتن بیمار درون واکر و نه بیرون از آن، به لحاظ حفظ تعادل کمک موثری به فرد می‌کند.

وجود ترمز دستی در چرخ جلو واکر و ترمز خودکار در چرخ‌های عقب، وجود صندلی پرتابل در عقب که تاکنون در هیچ واکر ویژه بیماران ضایعه نخاعی نبوده است، امکان تاشدن و کاهش حجم و طول و قابلیت حمل و نقل در صندوق عقب خودرو و وجود پنج حلقه چرخ سایز 12.5 که احتمال سقوط به طرفین یا جلو و عقب را کاملا مانع می‌شود از مهمترین شاخصه‌های این واکر است.

این واکر تاکنون برای استفاده حدود 30 بیمار ضایعه نخاعی ساخته و به شش استان کشور ارسال شده است؛ همچنین تحقیقات لازم جهت استفاده از موتور الکتریکی در این واکر به منظور کاهش انرژی مصرفی توسط بیمار و افزایش مسافت طی شده در شرکت تولیدکننده در حال انجام است.

 

 
 
شکل کفش و ویژگی‌های روحی
نویسنده : فیزیوتراپیست عارف سعیدی - ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳
 
 
رابطه شکل کفش و ویژگی‌های روحی
 روانشناسان دانشگاه کانزاس با انجام تحقیقاتی اعلام کردند که می‌توان از راه نگاه کردن به کفش‌ها درباره شخصیت انسان‌ها اظهار نظر کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، روانشناسان دانشگاه کانزاس به این نتیجه رسیده‌اند که سبک، ارزش، رنگ و شرایط کفش می‌تواند تصویری از احساسات، ویژگی‌های سیاسی و فردی را منتقل کند.

در آزمایش‌های انجام شده چون سرگشودن یک راز، ناظران تصاویری از یک جفت کفش را بررسی کرده‌اند که از طریق آن قادر بودند شخصیت فرد را حدس بزنند.

63 دانشجو به تصاویر 208 جفت کفش متعلق به داوطلبان این آزمایش نگاه کردند. هرکدام از داوطلبان پیش‌تر پرسشنامه شخصیتی را پر کرده بود و از هر کدام خواسته شده بود که معمولی‌ترین کفش‌های خود را در اختیار این آزمایش قرار دهند.

براساس این تحقیق که از ناظران خواسته شد به هرجفت از کفش‌ها نگاه کرده، جنسیت، سن و جایگاه اجتماعی فرد را حدس بزنند.

حدس این ویژگی‌ها دربرگیرنده درون گرا یا برون گرا بودن مالک کفش نیز می‌شد، همچنین از آنها خواسته شد تا لیبرال بودن یا محافظه کار بودن، ثبات عاطفی، سازگاری و بلند نظری صاحبان کفش‌ها را نیز حدس بزنند.

این گروه گزارش داده است که کفش‌ها اطلاعات ظریف اما سودمندی درباره مالک خود بیان می‌کنند.

کفش‌ها سرنخ‌های غیر کلامی به شخصیت فرد هستند و پیام‌های نمادینی را منتقل می‌کنند.

کفش‌ها دارای تنوع جنس، سبک، کارکرد، ظاهر و مارک‌های مختلفی هستند اما آیا به علت این تنوع است که می‌تواند اطلاعات مختلفی را درباره افراد بیان کنند؟

محققان این دانشگاه کانزاس به این پرسش پاسخ مثبت داده‌اند و اظهار داشته‌اند که برخی از سرنخ‌هایی که کفش درباره صاحبش می‌دهد بسیار واضح است. برای مثال کفش‌های گران قیمت از وضعیت درآمدی صاحبش حکایت می‌کند و کفش‌های براق و رنگی متعلق به افرادی برون گرا هستند.

کفش‌هایی که ممکن است نو نباشند اما سالم و تمیز هستند متعلق به افراد باوجدان و وظیفه شناس هستند.

برخی از سرنخ‌ها کمتر مشهود هستند، برای مثال کفش‌های کاربردی متعلق به افراد سازگار است.

صحیح‌ترین ارزیابی‌ها در رابطه با سن، جنس و میزان درآمد است که پس از آن رده ثبات پذیری عاطفی و سازگاری قرار می‌گیرد.

از دیدگاه روان شناسان ثبات عاطفی بسیار مهم است چرا که این ویژگی دربرگیرنده‌تر از تنها ماندن، طرد شدن و توانایی رویارویی با انواع مختلف روابط را نشان می‌دهد.

افرادی که نوعی اضطراب و نگرانی درباره روابط‌شان دارند کفش‌های نو پوشیده و آنها را سالم نگاه می‌دارند، شاید بتوان گفت این امر به نگرانی آنها درباره ظاهرشان و چگونگی تفکر دیگران درباره آنها باز می‌گردد.