رضایت شغلی، کمر درد را کاهش می‌دهد

رضایت شغلی، کمر درد را کاهش می‌دهد

یافته‌های علمی جدید حاکی از آن است که نارضایتی از شغل در برخی افراد موجب سردرد و در برخی دیگر موجب کمردردهای حاد می‌شود
 
 محققان دانشگاه وسترن استرالیا دریافتند که افرادی که در مشاغلی مشغول به کارند که برایشان رضایت‌بخش نیست احتمالا بیش از آنهایی که نگرش مثبت به شغل خود دارند، دچار کمردرد شدید و مداوم هستند.

آنها در این پژوهش دریافتند یک سوم افراد مورد مطالعه که اندکی درد در ناحیه کمر خود داشتند، به کمر درد هر روزه که به شدت زندگی اجتماعی و شغل آنها را تحت تاثیر قرار داده بود، مبتلا شدند.

این در حالی است که معاینات پزشک حاکی از آن بود که تعداد بسیار اندکی از کارمندان مبتلا به کمر درد، دچار مشکلات فیزیکی مانند بیرون زدگی دیسک بودند.

آزمایش‌های تشریحی نیز هیچ دلیلی برای بروز دردهای روزانه این افراد نشان نداد.

پروفسور مارکوس ملو مجری این تحقیقات گفت: هر کسی ممکن است هر از گاهی به کمر درد و گردن درد مبتلا شود اما نگران افرادی هستیم که هفته‌ها دچار درد مداوم بدون دلیل هستند. این گونه دردها هزینه‌های اقتصادی- اجتماعی و شخصی بسیار زیادی در پی دارد.

نوع نگرش در محیط کار و تفکر مثبت می‌تواند تاثیر زیادی بر کاهش درد کمر داشته باشد.

از این رو کارمندان، با ایجاد نگرش مثبت در محیط کار و یا ایجاد تغییرات در شغل خود می‌توانند کمر درد خود را کاهش دهند.

به گفته ملو داشتن دوستی در محل کار که حامی عاطفی فرد باشد یک عامل محافظت کننده در برابر کمر درد است.

/ 2 نظر / 11 بازدید

جالب بود پیشنهاد تبادل لینک http://konj.iran.sc/post7.php

دیزاین 98

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ مرکز طــراحـی گرافـــیـک دیزاین98 طراحی انواع بنرهای تبلیغاتی، هـدر، لوگو، کارت ویزیت، کاور آهنگ، پوستر و ... شعار ما نهایت کیفیت در طراحی و کسب رضایت مشتری است :::::::: طراحی حرفه ای :::::::: قیمت مناسب ::::::::: تحویل سریع :::::::: + طراحی ویژه هـــدر و تصاویر تبلیغاتی شما با موضوع عید نوروز 91 با ما جذابــــتر دیده شوید www.Design98.Ir