ِتردمیل به زانو آسیب نمی رساند

 
استفاده از دستگاه تردمیل به زانو آسیب نمی رساند
تهران - رییس انجمن جراحان زانو، آرتروسکپی و آسیب های ورزشی ایران گفت: استفاده از دستگاه تردمیل تحت نظر متخصصان طب ورزشی و فیزیوتراپی به زانو ها آسیب نمی رساند .

1390/11/12 - 09:15

دکتر 'محمد رازی ' امروز در نشست خبری دومین دو سالانه بین المللی جراحان زانو و آسیب های ورزشی ایران در جمع خبرنگاران افزود : در جوامع امروزی استفاده از دستگاه تردمیل امری ضروری شده است و از این وسیله ورزشی در سطح وسیعی در مراکز توانبخشی ها ، باشگاهها و منازل استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده ازاین وسیله به مفاصل زانو آسیبی وارد نخواهد کرد خاطر نشان کرد :آن دسته افرادی که از این وسایل استفاده می کنند اگر تحت نظر متخصصان طب ورزشی با توجه به شرایط سن ،وزن ، زمان راه رفتن ، زمان دویدن ، شیب تردمیل با نظرهای پزشکی صورت بگیرد دچار آسیب زانو نخواهند شد.

رییس دومین کنگره بین المللی جراحان زانو و آسیب های ورزشی اضافه کرد:استفاده از سلول های بنیادی در باره کشت غضروف و درمان اغراق آمیز است و دراین زمینه باید تحقیقات گسترده ای توسط پژوهشگاه رویان انجام شود .

رازی ادامه داد: فاکتورهای رشد یا PRP در پلاکت‌های خون وجود دارد و برای التیام لازمند. اگر تعداد این پلاکت‌ها را زیاد و به محل ضایعه تزریق کنیم، این ضایعه التیام می‌یابد اما در کشور ما این تحقیقات به نحوی منعکس می‌شود که شبیه معجزه است و جنبه تجاری پیدا کرده است.

رییس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی با بیان اینکه هوای تهران آلوده است و عاقلانه نیست فردی در فضای آزاد ورزش کند گفت: ورزش در هوای آزاد صد برابر مواد سمی را بیشتر وارد ریه می‌کند. وجود دستگاه‌های بدنسازی در مراکز توانبخشی، باشگاه‌ها و حتی منازل لازم است.

به گفته وی هر گونه نشستن مداوم، کج شدن ستون فقرات و یا انجام یک حرکت به صورت ممتد باعث بروز آسیب‌های مزمن، اختلالات قامتی و ناراحتی‌های گردن و شانه می‌شود، وی گفت: برخی مشاغل نیز باعث بروز آسیب‌های حاد مفاصل در فرد خواهند شد.

رازی اظهار داشت : معمولا ورزشکاران دچار پوکی استخوان نمی‌شوند و انجام حرکات ورزشی مانند ایروبیک و ورزش های مانند پیاده روی در کاهش این بیماری نقش دارد .

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌گر عمل تعویض مفصل را در ردیف عمل‌های زیبایی قرار می‌دهند، گفت: سازمان‌های بیمه‌گر همیشه از واقعیات روز عقب هستند به این دلیل که حتی خصوصی‌ترین بیمه‌ها موظفند از تعرفه خاصی تبعیت کنند .

راری افزود :در ایران با وجود آنکه جراحی تعویض مفصل به ویژه زانو دیر شروع شد پزشکان و متخصصان ایرانی توانمندی بالایی در جراحی و تعویض مفصل داریم و شمار جراحان این رشته چند برابر شده است.

وی اظهار داشت :خانم ها در ورزش های سنگینی چون فوتبال ، هندبال ، بسکتبال شرکت نمی کنند و در این میان آمار آسیب های ورزشی در بین بانوان کمتر از آقایان است .

وی با اشاره به اینکه آسیب مجدد زانو باعث کم شدن طول عمر زانو می شود گفت : بیماران با رعایت توصیه های پزشکی و استراحت و مصرف داروها می توانند تا حدود زیادی جراحی زانو را چندین سال به تعویق بیاندازند.

رییس انجمن جراحان زانو افزود :‌مهمانان خارجی برای شرکت در کنگره های مختلف در ایران از طرف کشور خود محدود می شوند و مشکلاتی برای آنها ایجاد می شود .

رازی افزود: در این کنگره مجمع عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی آسیا و برگزاری انتخابات این فدراسیون برای انتخاب رئیس جدید برای دو سال انتخاب خواهد شد .

دومین کنگره دوسالانه بین المللی جراحان زانو و آسیب های ورزشی ایران خبر داد از دوم تا پنجم اسفند ماه امسال در سالن همایش های جزیره کیش برگزار می شود

/ 0 نظر / 9 بازدید