انجام ورزش در محیط کار با هدف ارتقا سلامت

                  


سلامتی مهمترین رکن یک زندگی سالم، موفق و شاد است. ضرب‌المثلی قدیمی هست که می‌گوید؛ عقل سالم در بدن سالم است       

تکرار می‌کنم؛ سلامتی مهمترین رکن در یک زندگی سالم، موفق و شاد است. یعنی اگر می‌خواهید، زندگی‌ای پر از موفقیت توام با رفتارهای منطقی و تصمیم‌های سازنده که منجر به سعادت و خوشبختی شود باید از هر لحاظ سلامت و تندرست باشید.

این مطلب یک پیشنهاد یا بهتر است بگویم یک توصیه ضروری به کارمندان و پشت میز نشینان طولانی مدت است. بهتر است به آن توجه کنید. شاید مطالب مشابهی را  قبل از این مطلب مطالعه کرده باشید که در آن از عوارض پشت میز نشینی دراز مدت، شما را آگاه و راه‌ حل‌های ارائه کرده باشند. از طرفی ممکن است آن راه‌حل‌ها برای شما خوشایند یا عملی نبوده و به دنبال راه‌حل‌های ساده تر و متنوع‌تر می‌گردید!

راه‌حل‌های ساده‌ای که از بروز خستگی مفرط، دردهای مفصلی، بیماری های قلبی، خطر پوکی استخوان، اضافه وزن و بسیاری خطرات دیگر ... پیشگیری می‌کنند.

آیا شما هم در محل کار خود تمام وقت به صورت نشسته و پشت میز مشغول کار هستید. اگر اینطور است بهتر است تغییری در وضعیت خود بوجود آورید.

به عبارتی، بد نیست کمی برخیزید، پیاده روی کنید و به خود حرکتی غیر از حرکت ساکن نشستن دهید. با این حرکت اضافه حداقل شما می‌توانید کالری‌های اضافه را سوزانده و از افزایش وزن خود پیشگیری کنید.

/ 0 نظر / 14 بازدید